"

Dwyer Cup Fixtures

Round One - Week Commencing October 16th

The first round of the Dwyer Cup is always the most difficult to handicap as there is so little data to work with. If you see that one of your team mates clearly has an incorrect handicap (be it in your favour or against) please speak to the Match Secretary on 07808 863 834 to have this amended. If you require a handicap for an unlisted player, again please speak with the Match Secretary. Handicaps are based on your Division vs your opponents Division and DO NOT transfer between teams.

Wardle Cons Club 500 vs 462 Elton Vale SC
Ian Barton 29 108 Richard Instone
Harry Barlow 87 106 John McDermott
David Watts 37 37 Steve Robertson
Shawfield B Win vs Conceded Ramsbottom Town B
Scott Fleming 76 24 Andrea Harrison
Barry Collier 85 33 Lindsey Reynolds
Terry Shaw 82
Seedfield A 444 vs 429 Shawfield C
David Poytress 29 97 Malcolm Pelham
Peter Mears 29 86 Maz Khan
Chris Hall 36 85 Andrew Webster
Polish Catholic Club 467 vs 447 Carlton Club G (Holmar)
Ian Byrne 29 58 Dave Fletcher
Ted Robakowski 62 68 Ian Mcpherson
Eddie Kalinowski 7 48 Phil Wardle
Seedfield H 454 vs 488 Carlton Club D
Jack Evans 110 19 John Bostock
Rebecca Behrens 100 32 Steve Evans
Jenna Roach 110 40
BGSOB A 515 vs 433 Elton Vale SC ELPM B
Barry Warburton 33 56 Frank Green
Jon Loftus 40 20 Steve Greaves
Graham Hilton 108 40 Carol Mitchell
Ramsbottom Town A Win vs Conceded Carlton Club A
Martin Wyatt 50 50 Phil Myers
Andrew Jackson 11 11 Barry Elliot
67 Gary Newton
Seedfield E 510 vs 473 Prestwich TTC C
Josh Dalton 89 32 Eddie Simon
Jason Wild 100 29 Steve Hathaway
Corey Wild 108 29 Mike Brierley
Elton Vale SC ELPM A 467 vs 458 Seedfield B
Paul Carter 28 55 Thomas Hurst
Graham Daniels 11 60 Ian Boyle
60 Andy Hamilton
Carlton Club E 533 vs 491 Prestwich B
John Foster 93 20 Jacob Reilly Cooper
Stuart Carter 79 110 Neil Chapman
Mark Reading 62 34 Simon King
Little Lever 461 vs 485 Seedfield D
Steve Barber 25 100 Nathan Faun
Ron Durose 5 72 Tom Hurst
Phil Riley 19 75 Sam Jeffries
Dennis Collier 25 82 Ben Strapps
St Marys A 508 vs 401 Ramsbottom Town D
Lukasz Serdiuk 19 29 Tim Fields
Robert Szadkowski 81 24 Ian Lloyd
Robert Werpachowski 78 29 David Cain
Prestwich D 475 vs 489 Seedfield F
Mike Brierley 18 89 Phillip Lonsdale
Andy Hey 28 83 Jonathan Fitton
Gareth Hey 46 95 James Bennett
Burning Desire 457 (L) vs 457 (W) Little Lever B
Brett Haslam 31 99 Alan Lansdale
Tim Vaughan 23 65 Ian Lansdale
Ben Armstrong 31 102 Mick Birtwistle
Shawfield A Win vs Loss St Marys B
James Collier 6 73 Rado
Lauren Brassington 43 79 Inga Dziewiatkowska
Ashley Ingham 32 79 Daniel Bozek
Gary Whitelegge 37
Carlton Club B (Coburg) Conceded vs Win Carlton Club F (Vale)
Bob Bent 10 59 Dave Jackson
Derek Watmough 20 89 Paul Tatlock
Jimmy Hewitt 29 71 Chris Sutcliffe
ANSA Elevators W vs Conceded Hollinwood
Phil Wild 105 10 Paul Hutchinson
Mark Dunning 45 4 David Holme
Jack Dunning 30 11 George Jones
Colin Rennie 104 22 Dave Jefferson
Naz Akhtar 103 25 Joe Redikin
Shawfield E 520 vs 453 Prestwich A
Brian Philip 115 12 Gabriel Wilding
Ben Bramwell 93 19 Kim Lee
Ian Hope 22 Ped McKinstry
Carlton Club C 489 vs 472 Seedfield C
Tommy Ryan 18 48 Alan Telfer
Duncan Kay 29 59 Ali McKernan
Phil Wardle 66 89 Adam Simpson
Elton VALE ELPM C 411 vs 482 Maccabi F
John Gilbertson 77 49 Buz Cohen
Antony Vindice 54 69 Nathan Jacobs
Mario Piazza 61 51 Les Suss
Radcliffe CC Loss vs Win Maccabi G
Mick Dore 26 89 Jordan Sheldon
Jim Chadwick 9 92 Joel Feingold
88 Frank Sheldon
101 Mike Sheldon
Maccabi A vs Bye
Prestwich TTC E vs Bye
Seedfield G vs Bye
Maccabi C vs Bye
Shawfield D vs Bye
BGSOB B vs Bye
Prestwich TTC F vs Bye
Maccabi D vs Bye
Ramsbottom Town C vs Bye
Maccabi E vs Bye
Maccabi B vs Bye